وزارت بهداشت و درمان
معاونت آموزشی دانشگاه
معاونت دانشجویی و فرهنگی
دسترسی سریع
وزارت بهداشت و درمان
معاونت آموزشی دانشگاه
معاونت دانشجویی و فرهنگی
فارسی
English
صفحه دانشگاه
صفحه اصلی
معرفی دانشکده
حوزه ریاست
معرفی ریاست دانشکده علوم توانبخشی تبریز
حراست دانشکده
روابط عمومی دانشکده
مسئول دفتر
شرح وظایف و اختیارات
برنامه هفتگی
برنامه راهبردی دانشکده
گزارش عملکرد دانشکده
زمان ملاقات
واحدهای دانشکده
واحد آموزش
کارکنان
فرم ها و فرآیندهای آموزشی
فرم ها و فرآیندهای امور دانشجویی
اداره امتحانات دانشکده
طرح درسها
سرفصل دروس کارشناسی و تحصیلات تکمیلی
برنامه های کلاسی و امتحانات پایان ترم
آئین نامه های آموزشی
تقویم دانشگاهی
دانشجویان جدیدالورود
فرم رضایت سنجی از حوزه آموزش
واحد پژوهش
ترجمان دانش
فرم ها و فرآیندهای پژوهشی
کارشناسی ارشد
دکترای تخصصی
واحد فناوری اطلاعات(IT)
کارکنان واحد IT
فرم ها و ایین نامه های مرتبط
برنامه استراتژیک حوزه IT دانشکده
راهنمای استفاده از اینترنت
فرم ثبت نام اکانت اینترنت
فرم ثبت نام پست الکترونیکی
دفتر توسعه آموزش پزشکی (EDO)
پرسنل EDO
فرم های مرتبط
شیوه نامه و آیین نامه ها
نظام استاد مشاور
چک لیست های EDO
سایت مرکز مطالعات و توسعه
دفتر استعدادهای درخشان
معرفی
اعضا دفتر استعداد های درخشان
شرایط عضویت
آیین نامه های استعداد درخشان
دانشجویان عضو دفتر
برنامه استاد حامی
فرآیندهای مرتبط با EDO
کمیته های مرتبط با EDO
واحد مشاوره دفتر توسعه
برنامه راهبردی دفتر توسعه آموزش
برنامه عملیاتی دفتر توسعه آموزش
منتورینگ
ارزشیابی اساتید
گزارش عملکرد دفتر توسعه
جشنواره شهید مطهری
منابع آموزشی همکاران هیات علمی
تیم پژوهشی
معرفی
اعضاء تیم پژوهشی
فرم های مرتبط
آیین نامه تاسیس
اهداف تیم پژوهشی
وظایف کمیته تحقیقات و برنامه ریزی
جدول شاخصهاي ارزشيابي فعاليتهاي تيم
طرح های مصوب(تمام شده - درحال اجرا)
اعتبار بخشی و کمیته خود ارزیابی
معرفی واحد
همکاران اعتبار بخشی
اعضا ی کمیته خودارزیابی
جلسات کمیته خودارزیابی
مطالب آموزشی مرتبط
معاونت ها
معاونت اداری و مالی
کارکنان امور اداری
کارکنان امور مالی
معاونت آموزشی
معرفی معاون آموزشی
شرح وظایف و اختیارات
اعضاء شورای آموزشی
برنامه راهبردی آموزشی
عملکرد معاونت آموزشی
ساعات ملاقات با دانشجویان
معاونت تحقیقات و فناوری
معرفی معاون تحقیقات و فناوری
کارشناس پژوهش
اهداف و وظایف معاونت
برنامه راهبردی معاونت
اعضای شورای پژوهشی
ارتباط با صنعت
کمیته تحقیقات دانشجویی
گروههای آموزشی
گروه آموزشی فیزیوتراپی
گروه آموزشی کاردرمانی
گروه آموزشی گفتاردرمانی
گروه آموزشی شنوایی شناسی
کلینیک های تخصصی
کلینیک فیزیوتراپی
کلینیک کاردرمانی
کلینیک گفتاردرمانی
کلینیک شنوایی شناسی
دانش آموختگان
پرتال دریافت مدرک تحصیلی
نظر سنجی و چک لیستها
سامانه آموزش مداوم
ارتباط با دانش آموختگان
فرصت های شغلی
دانش آموختگان
جستجو...
اولویت های دانش پژوهی
اولویت های فعالیت دانش پژوهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
1. برنامه ریزی آموزشی (
Curriculum Development
)
1-1) نيازسنجي آموزشي در زمينه آموزش علوم پزشكي پاسخگو از اساتيد و دانشجويان در دانشگاه علوم پزشكي تبريز
1-2) نيازسنجي و تطبيق برنامه هاي آموزشي با نيازهاي جامعه
1-3) هماهنگي، هم پوشاني و تعارضات بين رشته اي در دانشگاه
1-4) نيازهاي دانشگاه براي ايجاد رشته هاي جديد
1-5) نيازهاي حرفه اي و آموزشي دانشجويان در مقاطع مختلف
1-6) توانمندي دانش آموختگان در انجام وظايف حرفه اي پس از فراغت از تحصيل
1-7) مشكلات تحصيلي و آموزشي دانشجويان
2. تدریس (
Teaching
)
2-1) ارائه الگوهای یاددهی- یادگيری اثربخش
2-2) راهكارهاي ترويج آموزشي در عرصه هاي مختلف (جامعه، خانواده، سرپايي، بخش و ...) در دانشگاه
2-3) روش ها و راهكارهاي بهبود كيفيت در آموزش پايه و بالینی
2-4) شاخص هاي كيفيت آموزش الكترونيك در دانشگاه علوم پزشكي تبريز
2-5) مقايسه اثربخشي شيوه هاي گوناگون آموزش الكترونيكي
2-6) ارائه الگوي يادگيري الكترونيكي آموزش علوم پزشكي
2-7) طراحي و آماده سازي بسته هاي آموزش الكترونيكي
2-8) راهكارهاي فناوري اطلاعات در آموزش علوم پزشكي
3. مشاوره و راهنمایی تحصیلی (
Mentoring and Advising
)
3-1) ارتقای سطح مهارت هاي ارتباطي بين استاد و دانشجو
3-2) ارتقای سيستم استاد مشاور
4. مدیریت و رهبری آموزشی (
Educational Leadership and Administration
)
4-1) استفاده مديران گروه هاي آموزشي از شيوه هاي نوين مديريت آموزشي (کیزن)
4-2) شيوه هاي مديريت در بيمارستان هاي آموزشي
4-3) راهكارهاي ترويج و استفاده از مديريت اثربخش در دانشگاه
5. ارزیابی فراگیران (
Learner's Assessment
)
5-1) تحليل نظام ارزشيابي برنامه هاي آموزشي در دانشگاه
5-2) ارزيابي اعضای هيأت علمي در گروه هاي آموزشي (از نظر دانشجويان، همكاران و خودارزيابي) و مقايسه آنها با هم
5-3) ارزشيابي محيط هاي يادگيري در رشته هاي مختلف علوم پزشكي در دانشگاه و تعيين معيارهاي معتبر
5-4) استفاده گروه هاي آموزشي از روش هاي ارزيابي
اولویت های فعالیت دانش پژوهی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
طراحی، اجرای و ارزشیابی الگوهای یاددهی- یادگیری اثربخش در رشته های علوم توانبخشی
طراحی، اجرا و ارزشیابی الگوها و راهکارهای بهبود کیفیت در آموزش بالینی در رشته های علوم توانبخشی
طراحی وسایل کمک آموزشی و شبیه سازی های مجازی
طراحی، اجرا و ارزشیابی برنامه های مجازی برای تسهیل یادگیری دانشجویان رشته های علوم توانبخشی
طراحی و اجرای مکانیسم های اخلاق حرفهای در فراگیران و دانش آموختگان سطوح مختلف رشته های علوم توانبخشی
طراحی، اجرا و ارزشیابی آزمون های تصمیم گیری و استدلال فراگیران
تدوین و اجرای دوره های آموزشی مبتنی بر توانمندسازی برای دانش آموختگان سطوح مختلف رشته های علوم توانبخشی
تدوین و اجرای برنامه های آموزش مهارت های ارتباطی، اخلاق و تعهد حرفهای، استدلال بالینی و ایمنی بیمار
بازنگری دروس در رشته های علوم توانبخشی و مقاطع مختلف متناسب با نیازهای جامعه
طراحی، اجرا و ارزشیابی آموزش های اساتید، دانشجویان و دانش آموختگان رشته های علوم توانبخشی براساس نیازهای جامعه
تدوین و بازنگری ارزشیابی کوریکولوم دروس بر مبنای پاسخگویی اجتماعی فراگیران
طراحی و اجرای ارزشیابی روش های آموزش در عرصه با هدف ارتقای عملکردی دانشجویان
ارتقای مهارتهای ارتباطی بین استاد و دانشجو
طراحی و ارزیابی محیط های یادگیری و تعیین معیارهای مرتبط با آن در رشته های علوم توانبخشی
تدوین و اجرای روش ها و راهكارهاي ارتقای كيفيت آموزش
طراحی و اجرای روش های نوین تدریس و ارزیابی آن ها
طراحی و اجرای روش های نوین ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان
انجام نظام مند نيازسنجي و تطبيق برنامه هاي آموزشي در راستای آموزش پاسخگو