برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

دانشکده توانبخشیRehabilitation Faculty

فهرست اصلی

معرفی دانشکده علوم توانبخشی تبریزتاریخچه دانشکده


دانشکده توانبخشی تبریز در سال 1372 با پذیرش 20 نفر دانشجو در رشته فیزیوتراپی فعالیت آموزشی خود را از بخش فیزیوتراپی بیمارستان امام آغاز نمود. به فاصله اندکی فضای آموزشی و اداری دانشکده به ساختمان قدیمی دانشکده بهداشت و تغذیه واقع در جنب بیمارستان قاضی طباطبائی منتقل گردید. نظر به اهمیت رشته های مختلف توانبخشی در امر پیشگیری، بازتوانی و درمان طیف وسیعی از بیماران، با سیاست های حمایتی دانشگاه، امکانات و فضاهای آموزشی، تجهیزات درمانی و پژوهشی و تامین کادر هئیت علمی مورد نیاز به زودی توسعه و گسترش یافت. از ابتدای سال 1385 و در راستای توسعه کمی و کیفی دانشگاهها، دانشکده توانبخشی به محل جدید خود، واقع در خیابان ولیعصر، که از فضای آموزشی، آزمایشگاههای تحقیقاتی، اطاق کامپیوتر، کتابخانه مجهز، کلینیک تخصصی جامع توانبخشی، سالن کنفرانس و کلاس های درس مجهز به امکانات سمعی و بصری برخوردار است، منتقل گردید.
در اواخر سال 1396 به دلیل پاره ای مسائل فنی ساختمان آموزش دانشکده، به ساختمان قدیمی دانشکده داروسازی (طبقه دوم)واقع در دانشگاه تبریز جنب تالار وحدت منتقل شده است، لازم به ذکر است هم اکنون این دانشکده در رشته های کارشناسی فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، شنوایی شناسی و کارشناسی ارشد فیزیوتراپی دانشجو می پذیرد.دانشکده‌ی علوم توانبخشی در طی زمان کوتاه فعالیت خود تاکنون توانسته است تعداد 1012 دانشجو را فارغ‌التحصیل نموده و بعنوان نیروی متخصص وارد عرصه‌ی ارائه‌ی خدمات توانبخشی نماید. در حال حاضر نیز تعداد 264 دانشجو در چهار رشته‌ی فیزیوتراپی ،شنوایی‌شناسی، کاردرمانی و گفتار‌درمانی، در این دانشکده مشغول به تحصیل‌ اند. 
این دانشکده هم اکنون با دارا بودن چندین کلینیک و کادر علمی و بالینی جوان و کارآمد در کنار امر آموزش و تربیت نیروی انسانی، به ارائه‌ی خدمات توانبخشی در تمامی رشته های خود مشغول است.
 
رسالت دانشکده 

دانشکده‌ی علوم توانبخشی تلاش می کند در راستای اجرای اسناد بالا دستی و تحقق اهداف سند استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز، به تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و کارآمد مورد نیاز جامعه بپردازد . این دانشکده ارائه خدمات توانبخشی در زمینه‌ی پیشگیری، بازتوانی و ارتقای سلامت با کیفیت ، مطابق با استانداردهای جهانی را وظیفه اصلی خود می داند فلذا انجام تحقیقات و پژوهشهای کاربردی و بنیادی برای توسعه و رشد نظری و عملی در حوزه‌ی توانبخشی را در اولویت برنامه های خود قرار داده است .

گروه هاي آموزشي

گروه فیزیوتراپی، گروه کاردرمانی،گروه گفتاردرمانی و گروه شنوایی شناسی